Linia KETO – niskowęglowodanowa

4 posiłkowa linia KETO została stworzona z myślą
o osobach, które:
* pragną poprawić funkcjonowanie mózgu,
* chcą zredukować do minimum ilość węglowodanów w diecie,
* oczekują spadku masy ciała przy jednoczesnym ograniczeniu uczucia głodu

Dieta ketogeniczna zakłada bardzo niskie spożycie węglowodanów przy wysokim spożyciu tłuszczów i spożyciu białka w zakresie wyznaczonym przez normy żywieniowe. Podstawowym źródłem energii dla komórek organizmu staje się w takim wypadku produkt metabolizmu tłuszczu – ciała ketonowe, a nie cukier – glukoza.
W LINII KETO menu bazuje przede wszystkim na produktach odzwierzęcych takich jak mięso, drób, ryby oraz nabiał. Linia ta bogata jest w pełnowartościowe białko, nie brakuje w niej warzyw i tłuszczów roślinnych m.in. z orzechów, nasion, olejów czy oliwy oraz keto deserów – bez dodatku cukru. Nie znajdujesz tu produktów zbożowych, ziemniaka, nasion roślin strączkowych oraz większości owoców (sezonowo w menu mogą pojawić się owoce drobne typu jagody, maliny czy truskawki).

Twoje zdrowie jest dla nas priorytetem. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe (nerek, wątroby, trzustki, układu krążenia), wykonujesz pracę wymagającą dużej aktywności fizycznej, jesteś kobietą w ciąży /karmiącą lub masz jakikolwiek wątpliwości co do skorzystania z tej linii – z racji na specyficzny charakter diety, przed skorzystaniem z oferty należy skonsultować wybór z naszym dietetykiem.
Dietę niskowęglowodanową warto stosować cyklicznie, z przerwami, po konsultacji lekarskiej, aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo.